Makale Kategorileri

Makaleler » Blog » Biri size beklenmedik bir hediye verdiğinde ne hissedersiniz?

Biri size beklenmedik bir hediye verdiğinde ne hissedersiniz?

 

Birkaç dakika, bir hediye almadığınız birinden hediye almaktan daha rahatsız edici olabilir. Hediyesiz alıcı ne yapmalı? Hediyeni dalgın bir şekilde evde bırakmış gibi mi davranıyorsun? Basitçe "Çok teşekkür ederim" deyin ve yenilgiyi elinizden geldiğince incelikle kabul edin?

Stres yapmayın. Görgü kuralları uzmanları bile beklenmedik bir hediyeyi aldıklarında kendilerini tuhaf hissediyorlar. 

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, "Biri size beklenmedik bir hediye verdiğinde ne hissedersiniz?" sorusuna şu cevapları verdi;

 

 "Bu şekilde hazırlıksız yakalanırsam kesinlikle utanıyorum,"

 "Bizimle alakası olmayan bir aileyle Noel'i kutlarken bir kez başıma geldi. Arkadaşımın annesi bana kesinlikle beklemediğim bir hediye aldı. "

 "Kadına, 'Hediye alışverişinde bulunduğumuzu bilmiyordum. Senin için hiçbir şeyim yok, ama bu hediyeye bayılıyorum. Teşekkür ederim 've ben de öyle bıraktım. "

Uzmanlar, böyle bir durumda yapmanız gereken tek şeyin bu olduğuna inanıyor. Mazeret üretmeyin ve kesinlikle evde arkadaşınızın adının yazılı olduğu bir hediyeniz varmış gibi davranmayın. "Onlara hediyeyi unuttuğunu söylemek doğru değil," dedi.

"Ayrıca, o kişiye bir hediye vermediğiniz için hissettiğiniz kadar suçlu, üzgün veya utanmış hissedeceksiniz. Uygun sosyal görgü kuralları olduğunu düşündüğünüz şey konusunda baskı altındasınız, ancak bu sizin yapmanız gerekmeyen bir şey.

 

Uzmanlar, "İnsanlar sevgilerini, desteklerini veya takdirlerini hediyeler vererek, özellikle tatillerde göstermekten heyecan duyuyorlar" dedi.

"Nezaketle nasıl kabul edileceğini bilmek, hepimizin honlama yapmaktan yararlanacağı bir beceridir." O güzelce sarılmış ama tamamen beklenmedik bir hediyeye takılmak yerine, minnettarlığınızı göstermeye odaklanın. Uzmanlar, "Hediyenin verildiği ruhla yanıt verin," dedi.

"Gülümseyin, doğrudan göz teması kurun, içten bir minnettarlık gösterin ve 'Çok düşüncelisiniz. Beni düşündüğün için teşekkürler. "Onlara ayni bir hediye vermek isteyip istemediğinize daha sonra karar verin, ancak hiçbir zorunluluk yok."

Minnettarlığınızı daha fazla göstermek için bir “teşekkür” notu ile devam edin. Bu tatil sezonunda hediye olarak olma fikrinden hala rahatsız mısınız?

Görgü kuralları uzmanı duruma karşı, evrensel olarak sevilen birkaç hediyenin dolabınızda saklanmasının kötü bir fikir olmadığını söyledi. "Genellikle önceden 10 dolarlık kahve hediye kartı satın alırım. Sonuçta kim kahve veya çay sevmez ki? " dedi. "Ayrıca böyle zamanlar için dolabımda küçük hediyelerden oluşan bir koleksiyonum var." Buradaki büyük ders? Tuhaf anlardan tamamen kaçınarak hayattan geçemezsiniz, ancak biraz daha hazırlıklı olabilirsiniz. Mutlu hediyeler (veya sadece alırken)!

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır