Makale Kategorileri

Makaleler » Blog » Birine Harika Bir Hediye Nasıl Verilir?

Birine Harika Bir Hediye Nasıl Verilir?

İyi Tanıdığınız Birine Hediye Bulmak

Kişinin ilgi alanlarının ve tercihlerinin bir listesini yapın. Hediyeyi, ister video oyunları isterse Tayland yemeği olsun, oturup kişinin ilgi alanlarının ve beğenilerinin bir listesini yaparak kişiselleştirin. Kişinin size sevdiğini veya hoşlandığını söylediği birçok özel öğe veya deneyim yazmaya çalışın. 

  • Kişinin içe dönük, dışa dönük veya kararsız olduğunu düşünün. Bu, onlar için ne tür bir deneyimin en iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır.
  • Yaşlarını hesaba katın. 45 yaşındaki bir çocuk, 16 yaşındaki birinden farklı bir hediyeyi takdir edebilir.
  • Hobileri hakkında bilgi sahibi olmaya çalışın. Kişi bahçeciliği seviyorsa, iç mekan bitkisini hediye olarak göndermeye çalışın .

O kişiye ne kadar yakın olduğunuzu bir düşünün. Kişiyle yakın bir ilişkiniz varsa, ister samimi ister platonik olsun, daha kişisel bir hediye seçebilirsiniz. Kişiye yakın değilseniz, daha kullanışlı veya erişilebilir bir hediye seçebilirsiniz. Örneğin:

  • Romantik, düşünceli veya duygusal bir hediye, romantik bir partner için işe yarar. Bu bir deneyim hediyesi veya hatta süslü bir akşam yemeği gibi deneyim olabilir.
  • En iyi arkadaşınız, arkadaşlığınızın bir sembolünü takdir edebilir. Örneğin, Harry Potter ile bağ kurduysanız, Harry Potter temalı bir hediyeyi düşünün .
  • Bu bir tanıdıksa, hediye kartı her zaman güvenli bir bahistir. İstediklerini satın almak için kullanabilirler.

Kişinin ihtiyaç duyabileceği öğeleri tanımlayın. Kişinin günlük yaşamında ihtiyaç duyabileceği herhangi bir öğeyi veya kişinin yapması gereken ancak ertelediği büyük bir satın alma işlemini düşünün. Bu, kişinin baktığı yeni bir mutfak aleti veya kişinin yeni bir okul yılı için ihtiyaç duyduğu yeni bir sırt çantası olabilir. [2]

  • Hediye kişinin bütçesinin dışında olabileceğinden veya kişinin eşyayı kendisinin almak için vakti olamayabileceğinden, hala bir tedavi gibi görünen pratik hediyeler arayın.
  • Bütçelerini çok aşmaktan kaçının, yoksa hakaret olarak algılanabilir - neyin sürpriz olacağını ama şok olmayacağını düşünün.

Unutmayın! En etkili hediyeler, Hediyedolu'dan alınır!

Kişiye duygusal bir eşya vermeyi düşünün. Belki ikinizin birlikte olduğu, kişinin beğendiğini bildiğiniz bir fotoğrafınız vardır. Fotoğrafı çerçeveleyin ve onlara evlerinde sergileyebilecekleri duygusal ve düşünceli bir hediye olarak verin.

  • Diğer bir seçenek de, birlikte tatile ilk gittiğiniz andan itibaren hatıra gibi manevi değeri olan eşyaları alıp bir hafıza kutusuna koymaktır 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır