Makale Kategorileri

Makaleler » Blog » En iyi yılbaşı hediyesi nasıl seçilir?

En iyi yılbaşı hediyesi nasıl seçilir?

Vermekten gurur duyacağınız ve şanslı birinin gerçekten değer vereceği hediyeleri nasıl seçeceğinize dair sekiz eğlenceli, kolay, yaratıcı ve bilimsel olarak kanıtlanmış ipucu.

Birçok popüler Noel geleneği gibi, insanlar da çok uzun zamandır hediye alışverişinde bulunuyorlar. Hediyelerdeki eğilimler ve zevkler değişse de, arkadaşlara ve aileye değerli bir şey edinme, hazırlama ve hediye etme jesti, binlerce yıldır bayram döneminin kutlanmasında dünyanın her yerinden insanlar tarafından onurlandırılan bir şeydir.

Bugün, birçok ailenin geleneğe çok zaman ayırdığı günümüzde, birbirlerine hediyeler vermek Noel gününün merkezi bir bölümünü oluşturmaktadır. Çocuklar ve bazı yetişkinler için de hediye alma şansı genellikle bayram sezonunun en önemli unsurudur.

Hediye vermek, Batı dünyasında öylesine ünlü bir olay ki, çevresinde büyük endüstriler oluştu - her yıl milyarlarca pound, euro ve dolar, insanların birbirleri için satın alabilecekleri ürünleri oluşturmak, pazarlamak ve dağıtmak için harcanıyor. Bununla birlikte, bu geleneksel geleneğin ilk olarak nasıl başladığını ve neyi temsil ettiğini tam olarak bilmek önemlidir; bu, yılın bu telaşlı zamanında birbirimize hediyelerimizin gerçekten ne anlama geldiğini gözden kaçırmamak için.

Yılbaşı Hediyeleri Nereden Geliyor?

Noel'de hediye vermek, dünya çapında yaygın olarak uygulanan bir Hıristiyan geleneğidir. Bununla birlikte, uygulama Hıristiyanlığa özel bir şey değildir, çünkü diğer bazı dinler, Yahudi ışıklar festivali Hanukkah veya Lord Ganesha'nın onuruna Pancha Ganapati'nin Hindu kutlaması gibi benzer bir gelenekle yılın sonunu işaretler.

Hıristiyanlar için Noel'de verilen hediyeler, Üç Bilge Adam'ın doğumundan sonra İsa'nın Doğuşu sırasında bebek İsa'ya yaptığı haraçların simgesidir. Kutsal Kitaptaki Yeni Ahit, Üç Magi'nin (Melchior, Caspar ve Balthazar) bir yıldızı takip ederek İsa'nın doğduğu yere seyahat ettiğini ve oraya vardıklarında ona altın, tütsü ve mür armağanları sunduğunu anlatır.

Bununla birlikte, hediye verme geleneği, kökleri eski Romalıların festivallerinde, özellikle de tarım tanrısı Satürn tarafından sağlanan lütuflara teşekkür edilen Satürnali festivalinde, Hıristiyanlığın kuruluşundan çok önce uzanıyordu. 17-23 Aralık tarihleri ??arasında düzenlenen şenlikler bir fedakarlık ve halka açık bir ziyafetle kutlandı, ardından özel hediye verme, devam eden parti ve sosyal statülerin ortadan kalktığı vahşi bir atmosfer izledi. Bu ziyafet sırasında köleler efendileriyle eşit kabul edilir ve ifade özgürlüğü benimsenirdi.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır