Makale Kategorileri

Makaleler » Blog » Hediye Alırken Bütçeyi Aşmamak İçin En İyi İpuçları

Hediye Alırken Bütçeyi Aşmamak İçin En İyi İpuçları

Bir bütçe oluşturmadığınızda bütçeye bağlı kalmak zordur Doğum günlerinden Noel'e, hediye almanızı gerektiren düğünlere kadar yaklaşmakta olduğunuz tüm günleri yazın. Ardından, bazı etkinliklerin diğerlerinden daha fazla para gerektireceğini bilerek, farklı durumların her biri için ne kadar harcayabileceğinize karar verin. Sonra ne olursa olsun bu sınırlara sadık kalın. Harcama limitlerinizi önceden bilerek, bu tutarları olabildiğince uzatabilir ve yine de bankayı kırmış gibi hissetmeden harika hediyeler verebilirsiniz.

 Bir hediye yapmaktan korkmayın

Hediyelerden tasarruf etmenin kolay bir yolu, el yapımı ürünler vermektir. Birisi için bir hediye planlar ve hazırlarsanız, bu genellikle mağazadan satın alınan herhangi bir hediyeden daha fazlasını ifade eder. Özellikle de o kişinin beğenilerine göre özelleşmişse. Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz , stilleri ve ilgi alanları hakkında ilham almak için Pinterest panolarına bakın .

Paylaşılan bir hediye verin

Bazen hediye vermek için kendinize ayırdığınız bütçe sınırlayıcı olabilir. Paylaşılan hediye burada devreye giriyor! Bir arkadaşınızla veya kardeşinizle bir hediye için içeri girin, daha pahalı bir hediyeyi karşılayabileceksiniz, böylece en sevdiğiniz insanlara en çok istedikleri ürünleri veya hatta kendilerinin asla satın alamayacakları bir şeyi alabileceksiniz. sevecekler.

 Geç başlamayın

Fırsatları karşılaştırmak için kendinize yeterince zaman ayırmak ve paketleri hızlandırmak için fazladan nakliye ücreti ödemekten kaçınmak için önceden alışverişe başlayın. Daha önce size daha büyük olasılıkla size olan o tatil alışveriş başlayacak bütçe kalmak .

Tutumlu olun

Pahalı hediyeler için para harcamak için acele etmeden önce, yerel konsinye mağazanıza gitmeyi düşünün. Sadece bir pazarlık bulacağınızdan emin değilsiniz, aynı zamanda başka kimsenin bulamayacağı benzersiz bir hediye de bulabilirsiniz. Tasarruf mağazalarında sık sık yepyeni ürünler bulabilirsiniz. Ya da bu ipucunu iki numaralı ipucu ile birleştirirseniz, özel biri için gerçekten eşsiz bir hediyeye sahip olacaksınız.

Yeniden hediye vermek bir seçenektir

Herkesin etrafta hiç kullanmadıkları eşyaları vardır. Yeni bir şeye para harcamadan önce, zaten sahip olduğunuz bir şeyden bir hediye vermeyi düşünün. Sadece kullanmadığınızdan ve hala iyi durumda olduğundan emin olun. Kitaplar, giysiler, mumlar, oyuncaklar gibi hemen hemen her şeyi yeniden hediye edebilirsiniz. Kimsenin satın almadığınızı bilmesine gerek yok, sadece onu size veren kişiye yeniden hediye etmediğinizden emin olun! Bu utanç verici olur.

Nakit kullanın

Nakit ödeme yapmak, bir kredi veya banka kartını kaydırmaktan daha fazla harcama yapmayı psikolojik olarak zorlaştırır . Barbekü, boş bir cüzdan gibi paranızın bittiğini göstermez. Nakit kullanmak, aşırı harcamamanın kolay bir yoludur. Nakit paranız bittiğinde bu, maksimum hediye bütçenize ulaştığınız ve harcamayı bırakma zamanınızın geldiği anlamına gelir.

Unutmayın! En etkili Hediye için Hediyedolu.com'u seçin! 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır