Makale Kategorileri

Makaleler » Blog » Hediye Satın Almak İçin 5 Harika İpucu

Hediye Satın Almak İçin 5 Harika İpucu

Hepimiz oradaydık. Belki tatil sezonu ya da annenizin veya babanızın doğum günüdür. Belki de en iyi arkadaşınızın bebek partisi veya 10. evlilik yıldönümünüzdür. Ne olursa olsun, hepimiz hediye almak için özel bir fırsatımız oldu ... ... ve hepimiz ne alacağımızı bilmediğimizi deneyimledik. 

Bahsettiğimiz deneyim türünü biliyorsunuz. Arkadaşınız veya aile üyeniz için ne satın alacağınız konusunda beyniniz ağrıyana kadar düşünme. Alışveriş merkezinde saatler geçirmek, harika seçenekler, hatta iyi seçenekler bile görmeden mağaza içinde ve dışında dolaşmak. Ve sonra, sonunda bir  şey satın aldıktan sonra,  onunla işiniz bitebilir, onu sarar ve endişeyle özel kişinize teslim edersiniz ... hepsi daha iyisini yapabileceğinizi bilerek.
 

Eğer orada bulunduysanızbir  hediyeyi şüphelisiniz :  Bir arkadaşınız veya sevdikleriniz için ne satın alacağını düşünen ve sonra ondan hoşlanıp hoşlanmayacağını merak eden bir hediye verenKimse bunu kabul etmek istemez, ancak çoğu insan tam da bu nedenle hediye almayı gerçekten sevmez. Sadece bir hediye bulmak için değil, aynı zamanda kişinin gerçekten seveceği bir şeyi vermek için çok fazla baskı var. Kendi zamanınızı ve paranızı sadece hediyenizin dolaba, bodrum katına veya daha kötüsü için boşa harcama korkusu. regifted . Sonuç olarak, arkadaşınıza veya sevdiğiniz kişiye sizin için ne kadar önemli olduğunu göstermek için mükemmel bir fırsat olması gereken özel gününüz, aslında korktuğunuz bir şey haline gelir.

Hediyenizi gözlerinde merak ve beklentiyle açan, ardından kutuda ne olduğunu gördüklerinde yüzünün düştüğünü gören kişinin kabus gibi fantezileriniz var. “Ohhh ... bir set Noel Baba el havlusu. Teşekkürler. " Dolayısıyla, hediyeden şüphe duymak, karşılaştığınız her tatil veya özel durum için kronik bir sorun haline geldiyse, iyi haberlerimiz var: bu şekilde olması gerekmez ve 5 kolay ipucumuzu takip ederseniz, olmayacak . Ama önce aşağıdaki gerçeklerle yüzleşmelisiniz:
 

Empati anahtardır: Birisi için bir hediye almaya kalkışmadan önce, onun hediye verme deneyiminin sizinle ilgili olmadığını hatırlamanız gerekir. Hediyeyi satın almaya yatırım yaptığınız bir hediye veren olarak zamanınız, paranız ve itibarınız olduğu gerçeğine kapılmak kolaydır. 

 Bu bir rekabet değil.  Hediye vermek rekabet edebilir. Belki herkes Susie Teyze'nin birine tam olarak ne vereceğini bilme konusundaki esrarengiz yeteneğinden bahsediyor ve bu sana kendini ölçemediğini hissettiriyor. Ya da belki kayınvalidenizin hediye paketleme becerileri rakipsizdir ve her hediyeyi Noel Baba'nın atölyesindeki montaj hattından yeni çıkmış gibi gösterir. Bir de hediyenizin halka açıldığı ve herkesin görmesi için sergilendiği bebek duşları ve gelin duşları gibi etkinlikler var. Ama bu olması gerektiği gibi değil. Gerçek şu ki, hediye verme yetenekleriniz  sizindir  ve bu konuda başkalarının ne kadar harika olduğu ile belirlenmez. Kendi şeridinizde kalın ve arkadaşınız veya aile üyeniz için doğru seçim olduğuna inandığınız şeyi satın almaya odaklanın.
 

 Olası en kötü sonucu görselleştirmeyi bırakın.  Hediye verme deneyiminize, onu korkutarak ya da sevdiğiniz hediyeden nefret ettiğini hayal etmeye başlarsanız, bu şanstan en iyi şekilde onlarla ilgili nasıl hissettiğinizi gösteremezsiniz. Arkadaşınız veya aile üyeniz hediyesini kesinlikle sevseydi nasıl görüneceğini kendinize sorun. Siz ve sevdikleriniz için olumlu, mutlu bir deneyim görselleştirmek, sizi bu mükemmel hediyeyi bulmaya çok daha yaklaştıracak. 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır