Makale Kategorileri

Makaleler » Blog » Kanser hastasına ne hediye alınabilir?

Kanser hastasına ne hediye alınabilir?

Önem verdiğimiz birine kanser teşhisi konduğunda, çoğumuz yardım etmek isteriz, ancak çok azı nasıl olduğunu bilir. Hasta, iyi niyetli ailesine ve arkadaşlarına gerçekte ne kullanabileceğini söylemekten utanç duyabilir ve bu yeni bir deneyimse, ne önereceğini bile bilmeyebilir. Tatiller, bir hediye vermek veya bir hizmet eylemi gerçekleştirmek için mükemmel bir zamandır. Hayatınızdaki o özel kanser hastası için tatiller veya yılın herhangi bir zamanı için faydalı ve anlamlı hediye fikirlerinin bir listesini derledik.

Battaniye. Hastanelerin soğuk olduğu biliniyor ve çoğu infüzyon odası (kemoterapinin uygulandığı yerler) battaniye tedarik etse de, kendi yumuşak, kadifemsi kaplamanızın özel biri tarafından hediye edilmesi daha da rahatlatıcı olabilir. Ayrıca jarse örme gibi diğer rahat kumaşlardan yapılmış kılıfları da düşünün. Hastanemizdeki bir meme kanseri hastası, battaniyesinin hem evde hem de hastanede huzursuz veya soğukken bir rahatlık kaynağı olduğunu söyledi.

Liman yastığı. Kemoterapi sırasında tekrarlanan iğne çubuklarından kaçınmak için birçok hasta, deri altına, genellikle göğüslerine, ilaçların intravenöz olarak uygulanabileceği bir port yerleştirilir. Bir iskele yastığı, arabada sürerken emniyet kemeri tarafından liman bölgesini tahriş etmekten korur. Genellikle bir hastane hediyelik eşya dükkanında ya da internette bir tane bulabilir ya da size nasıl kendiniz yapacağınızı öğreten internet sitelerini arayabilirsiniz. Kolun altına yerleştirilecek küçük, yumuşak bir yastık da kolun göğüs üzerindeki baskısını azaltarak meme kanseri ameliyatı geçiren kadınlara yardımcı olabilir.

İpek göz maskesi. Bu basit ve ucuz hediye, hastanın tedavi sırasında kestirmesine yardımcı olabilir veya gece boyunca evde veya hastanede, gürültü ve ışığın uykunun kalitesini ve miktarını bozabileceği yerde uyumasına izin verebilir. İpek maskeler, uzun süre takıldığında sıcak veya rahatsız edici olabilen saten veya diğer malzemelerden yapılanlardan daha rahat olma eğilimindedir. Bir lavanta yastık spreyi eklemeyi ve ikisini içten bir notla güzel bir pakete sarmayı düşünün.

Salon kıyafeti. Tedavi sırasında birçok hasta ellerinden gelenin en iyisini hissetmez. Bazıları uzun süreli kalışlar için hastanede olabilir veya evde iyileşebilir. Rahat bir takım elbise veya pijama bu tür durumlar için uygun bir hediye olabilir. Alışveriş yaparken hastanın giyinirken hangi sınırlamalarla karşılaşabileceğini düşünün. Örneğin, mastektomi geçirmiş bir meme kanseri hastası, bir tişört giymek için kollarını kaldırmakta güçlük çekebilir, bu nedenle düğmeli bir pijama üstü daha iyi bir seçenek olabilir.

Arka sıyırıcı veya fermuar çekici. Hastalar kollarını kaldıramadıklarında, bu iki madde özellikle yalnız yaşayan hastalar için kullanışlı olabilir. Sırt kaşıyıcı, sırtlarında ulaşılması zor noktaları çizmelerine yardımcı olabilir. Fermuar çekicinin pek çok biçimi oluşturulmuştur ve her biri hastanın yardım almadan bir elbiseyi veya üst kısmı geriye uzanmasına ve fermuarını çekmesine olanak tanır.

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır