Makale Kategorileri

Makaleler » Blog » Koronavirüs kısıtlamalarında çocuklara ne hediye alınır?

Koronavirüs kısıtlamalarında çocuklara ne hediye alınır?

Çocuklarımızın doğum günü kuşkusuz çok özel bir gün ve onlar için en büyük heyecanla dört gözle bekledikleri tarihlerden biri. Bu yıl, kısıtlamalar ve önleyici karantinalar nedeniyle , birçok çocuk arkadaşlarıyla veya ailenin geri kalanıyla kutlama yapamayacak, ancak bu, uzaktan büyük bir parti verememekle eşanlamlı olmak zorunda değil  . Arkadaşlarınızın ve ailenizin sizi tebrik ettiği bir video , bir mektup, bir fotoğraf albümü veya çok özel bir tarif gibi onları önemsiz ve yaratıcı bir anı haline getirme fırsatı yakalamaya teşvik etmenin yanı sıra , evden çıkmadan verebileceğiniz bazı fikirler veriyoruz .


1. Boyama kitapları

Boyamanın çocuklar için pek çok faydası vardır ve bu nedenle boş zamanlarında bu tür aktiviteleri olabildiğince teşvik etmek önemlidir. Bu sayede hayal güçlerini açığa çıkarırlar, konsantre olma yeteneklerini geliştirirler ve eğer dikkat edersek bize düşünceleri, duyguları ve fikirleri hakkında çok şey söyleyebilir.

2. Bulmacalar

Bulmacalar, eğlenceli ve eğlendirici olmanın yanı sıra, beceri geliştirmek için mükemmel bir araçtır  . Bu oyun, yaratıcılığı ve hayal gücünü, motor becerileri ve koordinasyonu ve muhakemeyi teşvik eder. Çocuklar çok çeşitli temalara sahip olarak deniz dünyası, güneş sistemi, hayvanlar hakkında bilgi edinebilir veya en sevdikleri süper kahramanın tadını çıkarabilir ve evde kalmak zorunda olduğumuz bu günlerde, onlardan yararlanmak için büyük destek olacaklar. birlikte geçirdiğimiz zaman.

3. Origami yapmayı öğrenecek kitaplar

Origami uygulama , yaratıcılık geliştirir el becerisi gelişir, hafıza ve konsantrasyonu artırır ve bize dinlenmek yardımcı olur. Ayrıca, kağıt katlama yoluyla çok sayıda şekil ve figürün yaratıldığı bu bin yıllık sanat, eğlenceli olarak, evde kalmak zorunda olduğumuz bu günlerde aileyle pratik yapmak için mükemmel bir seçenek haline geliyor.

4. Masa oyunları

Masa oyunları, aileyle eğlenceli vakit geçirmek için mükemmel bir seçenektir. Ancak eğlencenin ötesinde, çocukların duygusal, entelektüel ve sosyal becerilerini geliştirmelerine de yardımcı olurlar  . Ayrıca aile bağını güçlendirecek ve iletişimi geliştireceğiz.

5. Oyuncaklar

Oyun,   birçok fayda sağladığı için, çocukların yaşamının ilk aylarından itibaren gelişiminin temel dayanaklarından biridir: diğerlerinin yanı sıra, fiziksel gelişimi ve ince motor becerilerini destekler, kaba motor becerileri uyarır ve erken öğrenmeyi teşvik eder.

Oyuncaklar, yeteneklerini test etmek ve özgüvenlerini güçlendirmek için zorluklar sunmanın yanı sıra, yeni deneyimlerle yüzleşmelerine ve duygularını ifade etmelerine yardımcı olabilir. Bu nedenle 0-24 aylık bebekler, 3-12 yaş arası çocuklar ve ergenler için çeşitli oyunlar ve oyuncaklar öneriyoruz .

6. Kitaplar

Konsantrasyonu ve empatiyi teşvik etmek, bilişsel gerilemeyi önlemek ve hatta kariyer başarısını tahmin etmek, okumanın gizli faydalarından sadece birkaçıdır. İyi bir kitap sizi yakalayıp saatlerce eğlendirebilir ve asla bilemeyeceğiniz yerleri, dünyaları ve yaşamları bilmenizi sağlar. Ayrıca aile olarak paylaşabileceğiniz ve bu sayede her gün biraz vakit geçirebileceğiniz bir aktivitedir.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır