Makale Kategorileri

Makaleler » Blog » Yanlış hediye alınca ne yapılmalı?

Yanlış hediye alınca ne yapılmalı?

Hediye vermek ve almak uluslararası bir sevgi dilidir, ancak herkes bunu konuşmaz. Bazı yıllar olumlu bir şekilde şımartılırsınız, harika hediyeler ve daha yeni, daha iyi çeşitler alırsınız, diğerleri ise gelişigüzel hediyeler ve sosyal alışverişlerle dolu bir mayın tarlasında gezinmek gibidir. Ancak yalnız olmadığınızı bilmenin rahatlığını yaşayın ve aşağıdaki en iyi ve en kötü hediye verme durumlarından bazılarında bize arsız bir lol'de katılın.

Ancak başlamadan önce, size her koşulda, ne kadar kötü olursa olsun, bir hediye aldığında her zaman minnettar ve merhametli olması gerektiğini hatırlatmamıza ihtiyacımız var.

Unutmayın! Hediyedolu.com olarak sizleri için en doğru hediye için buradayız. Durmayın hemen bize ulaşın ya da sipariş verin.

Cümleyi "Nankör olmak istemiyorum ama…" şeklinde açmak bu ifadeden sonra gelen sözcüklerden birini mazur göstermez. Bu, küçük bir diplomatik beyaz yalanın tamamen kabul edilebilir olduğu hayattaki birkaç andan biridir. Geçen yıl onlara verdiğiniz bir hediyeyi almış olmanız veya 2 liralık dükkandan arka arkaya üçüncü yılda kokulu çekmeceler almış olmanız umurumda değil, bir gülümsemeyle tokat atıp "teşekkür ederim" diyorsunuz.

İster kalbinizin derinliklerinden isterse 8. yılda aldığınız üç drama dersinin derinliklerinden, coşku bulmak her zaman iyi bir fikirdir. Yolunuza hangi hediye gelirse gelsin, coşkulu bir değişim, alay veya sürpriz ipuçlarını maskeleyebilir.

Kimin hediye alacağını, aynı zamanda gerçekte ne kadar harcayacağınızı ve en önemlisi ne alacağınızı da belirlemeniz gerekir.

Genellikle sizi gerçekten hazırlıksız yakalayan veya hayatınızla hiçbir ilgisi olmayan hediyeler hediye veren tarafından en iyi düşünülmüş olanlardır (inanması zor, biliyoruz). Yani, başka herhangi bir durumda yapacağınız gibi, gülümseyin ve “teşekkür ederim” deyin. Pazara koymadan veya bir garaj satışına ev sahipliği yapmadan önce ona birkaç ay verin, söz mü?

Eğer hediye gerçekten kötüyse ve onu size veren kişi onu beden dilinizden hissedebiliyorsa, ona bunun harika bir hediye olduğunu onaylayın ve ona giden düşünce ve çabaları için minnettarsınız. Ama lütfen, Noel olan her şeyin sevgisi için, onu ne kadar sevdiğin konusunda durup durma. Ondan uzaklaşmalarına izin verin. Hepimiz daha önce kötü bir hediye aldık ve daha önce hepimiz kötü bir hediye verdik. Samimiyetsizliğiniz, onlara bu sefer topu düşürdükleri için sadece acı verici bir hatırlatma işlevi görecektir.

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır